Navigácia

 • „Ochranárik čísla tiesňového volania čísla 112 a civilnej ochrany 2018“

  Dňa 5.12.2018 sa v priestoroch Okresného úradu mesta Michalovce uskutočnilo vyhodnotenie okresného kola výtvarnej súťaže „Ochranárik čísla tiesňového volania čísla 112 a civilnej ochrany 2018“. Súťaž je dvojkolová – okresné kolá organizujú okresné úrady a národné kolo, do ktorého postúpia všetky víťazné práce, organizuje sekcia krízového riadenia MV SR. Spomedzi veľkého počtu výtvarných prác vyhrala naša žiačka Mia Micáková (2.B) krásne 1. miesto (II.kategória-žiaci I.stupňa ZŠ). Srdečne blahoželáme a držíme palce v národnom kole!

 • Rodina bez cigariet ‒ celoslovenská výtvarná súťaž

  Skalické Občianske združenie Rodina a spoločnosť s finančnou podporou Ministerstva zdravotníctva vyhlásilo 7.ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže „Rodina bez cigariet“. Do súťaže sa zapojili aj žiaci našej školy. V kategórii umelecká celoslovenská súťaž, ktorú hodnotila odborná porota, sa na 5.mieste umiestnila Martina Semjanová5.C. Žiačka 6.C triedy Zuzana Babinčáková získala 11.miesto. Do užšieho výberu sa dostali aj výtvarné práce žiačok: Iva Vaľková (2.B), Alexandra Miľková (5.C), Laura Frenáková (5.C) a Denisa Rudolfová (6.C). Blahoželáme!

 • Vianočný bazár

  30. novembra – 6. decembra sa prezentovali žiaci záujmového útvaru Šikovné ruky svojimi výrobkami vo vestibule školy. Žiaci, rodičia aj zamestnanci školy, ktorí si tieto výrobky zakúpili, prispeli nadácii Dobrý anjel nádhernou sumou 400,- €. Všetkým srdečne ďakujeme !

 • Okresné kolo: Vybíjaná 3.- 4.ročník

  Naši žiaci a žiačky 3.- 4.ročníka po víťazstve na obvodovom kole vo Vybíjanej  vybojovali postup na okresné kolo. Dňa 30.novembra 2018 v telocvični  ZŠ Strážske si počínali úspešne a skončili na výbornom 2.mieste.  Našu školu výborne reprezentovali : Chiara Biacovská, Sofia Červeňáková, Ema Danilovičová, Patrik Dugas, Šimon Hlodinok, Ján Hreha, Daša Jevčáková, Jakub Kolibaš, Natália Miglecová, Nicolas Štefan – všetci 4.C, Adam Luco (3.B), Kristína Pavlišinová (3.A). Blahoželáme k úspechu !

   

 • Florbal 3.-4. ročník

  Dňa 29.11.2018 sa v Metskej športovej hale - Športová 1 v Michalovciach, konal 10. ročník florbalového turnaja žiakov 3.-4. ročníka ZŠ pod názvom „O pohár primátora mesta Michalovce“. V náročnej konkurencii chlapci našej školy obsadili konečné 4. miesto. Našu školu reprezentovali : Tomáš Kašaj, Samuel Rauch, Samuel Savka, Juraj Princz, Filip Čižmár – 4.B, Šimon Hlodinok, Jakub Kolibaš a Nicolas Štefan – 4.C.

  Blahoželáme k úspechu !

 • Obvodné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

  Dňa 28.11.2018 sme zorganizovali už 11. ročník obvodného kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry v kategórii C (žiaci 8. a 9. ročníka ZŠ a žiaci 3. a 4. ročníka osemročných gymnázií). Víťazi školských kôl si zmerali svoje sily v písomnej časti (práca s textom a transformácia textu) a v ústnej časti (rečnícky prejav). Súťažilo spolu 19 žiakov (17 žiakov z michalovského a 2 žiaci zo sobranského okresu). Víťazi si okrem pekných odmien určite odniesli aj výborný pocit z dosiahnutého umiestnenia. Výsledková listina je zverejnená pod číslom súťažiaceho v súlade so zákonom č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov.

  Vysledkova_listina.pdf​​​​​​​


 • Oznam

  MILÍ  ŽIACI, RODIČIA  A  PRIATELIA  ŠKOLY !

     

   Opäť máme možnosť spoločného korčuľovania na ľadovej ploche michalovského zimného štadióna.

   

  KEDY ?  1.12. 2018

  O KOĽKEJ ? 15.15 hod do 16.15 hod.

  VSTUPNÉ: 1 euro

   

  Celá ľadová plocha patrí v tomto čase len nám

                        ZŠ, J. ŠVERMU 6

   

   

  Žiaci prvého stupňa sú na ľadovej ploche v doprovode rodičov.

  Žiaci druhého stupňa sú na ľadovej ploche so súhlasom rodiča.

  Škola poskytuje možnosť športového vyžitia, ale nezodpovedá za bezpečnosť v čase korčuľovania.

   

 • Detský beh Ivana Pšenka

  V piatok 23.novembra 2018 sa na Námestí osloboditeľov v Michalovciach  konala tradičná športová súťaž v behu, pod názvom Detský beh Ivana Pšenka.  Žiaci súťažili v rôznych vekových kategóriach. V kategórii Nádeje  našu školu výborne reprezentovala žiačka 4.B Sofia Ivanová. Na trati dlhej 500 m skončila na výbornom 2.mieste, Letícia Schmalhofferová z 2.B obsadila veľmi pekné 4. miesto. Žiak Matej Hakoš (2.B) v kategórii Hviezdičky obsadil tiež 4.miesto. Gratulujeme k úspechom !

 • OZNAM

       Dňa 26.11.2018 o 1600 hod., sa uskutoční LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD pri príležitosti oslobodenia mesta Michalovce. Lampiónový sprievod začne stretnutím pred budovou školy. Následne sa spoločne presunieme na pešiu zónu mesta, sprievod prejde Námestím osloboditeľov, ukončenie a rozchod zúčastnených bude na Námestí slobody /budova pošty/.

  Žiaci I. stupňa odchádzajú zo sprievodu v doprovode rodičov.

  Žiaci II. stupňa odchádzajú po ukončení sprievodu samostatne.

 • Oznámenie

  Riaditeľstvo Základnej školy, J. Švermu 6 v Michalovciach Vám oznamuje, že v súlade so Zákonom č. 245/2008 Z. z. § 150 ods. 5 udeľuje dňa 21. novembra 2018  (streda) riaditeľské voľno  žiakom 6. – 9.  ročníka z dôvodu „Testovania 5“.

 • Jesenná turistika

  Krásne tohtoročné jesenné počasie nás všetkých milo prekvapilo. Aj žiaci CVČ z turistického oddelenia využili víkend na prechádzku jesennou prírodou, navštívili KLOKOČINU jazdiareň v obci Klokočov, oboznámili sa so starostlivosťou o tieto krásne zvieratá a samozrejme si aj zajazdili. K večeru si pochutnali na výbornom guláši, uvarili ho rodičia týchto žiakov.

 • Oznam

  MILÍ  ŽIACI, RODIČIA  A  PRIATELIA  ŠKOLY !

   

     

   Opäť máme možnosť spoločného korčuľovania na ľadovej ploche michalovského zimného štadióna.

   

   

  KEDY ?  18.11.2018

  O KOĽKEJ ? 13.15 hod do 14.15 hod.

  VSTUPNÉ: 1 euro

   

   

  Celá ľadová plocha patrí v tomto čase len nám

                        ZŠ, J. ŠVERMU 6

   

  VYUŽITE TÚTO MOŽNOSŤ, pozvite rodičov, bratov, sestry a spoločne strávte nedeľné popoludnie.

   

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Október - mesiac úcty k starším

  Mesiac október je dlhodobo považovaný za Mesiac úcty k starším. Žiaci našej základnej školy každoročne v tomto období navštevujú domovy dôchodcov, kde sa svojimi piesňami, básňami a tancom prihovárajú starkým. Touto formou dávajú najavo, ako si vážia šediny i vrásky, ktoré sú symbolom múdrosti a skúseností. Ani tento rok tomu nebolo inak. Navštívili sme Domov dôchodcov na Hollého ulici. Starkým stekali po lícach slzy šťastia, spomínali na vlastné detstvo, obdobia plné síl, radosť v kruhu blízkych i pracovné zaradenie. Naše vystúpenie im prinieslo spestrenie, bolo pre nich vytrhnutím z každodenného životného stereotypu.

 • "Dobšinského Košice" krajský matičný festival slovenskej rozprávky

  Dobšinského Košice je názov krajského matičného festivalu v prednese pôvodnej slovenskej a autorskej rozprávky. V piatok 9.11. 2018 sa konal už jej 14. ročník. Hlavnými organizátormi tejto prehliadky slovenských rozprávok boli Matica slovenská, zastúpená MO MS v Košiciach — Myslave, Magistrát mesta Košice, odbor školstva OÚ v Košiciach a ZŠ Postupimská 37 v Košiciach. Súťaže sa zúčastnilo päťdesiat ZŠ a takmer deväťdesiat účinkujúcich. Aj naša škola mala úspešné zastúpenie v dvoch kategóriách. V II. kategórii (5.-6.ročník) získala 2. miesto  Nina Sabová z 5.A. Žiak 8.C triedy Gabriel Kuriľak  sa v III. kategórii (7.-8.ročník) umiestnil taktiež na 2. mieste. Srdečne blahoželáme!

 • Galéria MIL 2018

  Dňa 8.11.2018 sa v Posádkovom klube Trenčín uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie celoslovenskej súťaže Galéria MIL 2018. Našu školu úspešne reprezentovali žiačky Miriama Šimonová z 5.C (Mgr. Erika Kuriľaková) a Michaela Šimonová z 3.C (PaedDr. Katarína Berešíková). Obidve žiačky našej školy vo svojej kategórii zo 149 súťažných prác získali čestné uznanie, ktoré im osobne odovzdal riaditeľ Personálneho úradu OS SR plukovník Ing. Ivan Sálaši.  Blahoželáme !

 • O2 ŠPORTOVÁ AKADÉMIA MATEJA TÓTHA

  Deň 25. október sa zapíše do histórie našej školy veľkými písmenami.  Pýtate sa PREČO?  Veď  otváranie O2  ŠPORTOVEJ AKADÉMIE MATEJA TÓTHA sa nekoná každý deň.  A už vôbec nie každý deň k nám do školy zavíta taký vzácny hosť, ako je reprezentant SR, olympijský víťaz z roku 2016 v chôdzi, Matej Tóth. Na tento deň sme sa všetci veľmi tešili, veď na úspechu pri hlasovaní o akadémiu sme sa podieľali všetci žiaci, učitelia aj naši rodinní príslušníci. Pán Tóth ochotne rozprával o svojej celoživotnej náklonnosti k športu, o svojich úspechoch, o tom, aký vie byť šport v živote človeka nápomocný, ale aj o jeho odvrátenej strane.  Všetkým tým žiakom, ktorí majú možnosť v akadémii pracovať, držíme päste.  Dúfame, že základy, ktoré dostanú,  ich privedú k cieľovej páske na mnohých športoviskách.

 • Beseda so spisovateľom Valentínom Šefčíkom

  Dňa 24. októbra sa žiaci 4.C triedy zúčastnili v Zemplínskej knižnici GZ na besede so spisovateľom Valentínom Šefčíkom, ktorého básne sú medzi deťmi veľmi obľúbené. Mali možnosť dozvedieť sa o jeho živote, o práci učiteľa na málotriednej škole, o jeho žiakoch, o plnení vojenskej služby v Michalovciach a hlavne o básnickej tvorbe. Medzi autorove najznámejšie knihy patria: Basta fidli, Kniha na vydaj, Bola raz jedna láska. Žiaci mali množstvo otázok, na ktoré im veľmi rád odpovedal. Po skončení besedy nasledovala autogramiáda. Sme radi, že žiaci mohli spoznávať svet literatúry formou zážitkového učenia. Všetci sa už netrpezlivo tešia na ďalšiu besedu a návštevu knižnice.

                                                                            Mgr. Jana Podoľáková

 • Vyrezávanie tekvíc

  V našej škole sa stalo tradíciou, že každý rok v jesennom období sa stretávajú žiaci v školskej jedálni pri vyrezávaní tekvíc. Nebolo tomu inak ani tento rok. Pod šikovnými rukami rodičov, starých rodičov a detí vznikli krásne vyrezané tekvice, ktoré skrášlili na pár dní chodbu našej školy. Poďakovanie patrí tetám kuchárkam, ktoré pre nich pripravili malé pohostenie. Dúfame, že sa na takomto podujatí stretneme aj o rok.

                                                                            Mgr. Jana Podoľáková

   

                                                                               

 • Oznam

  Riaditeľstvo školy J. Švermu 6 v Michalovciach Vám oznamuje, že v súlade so Zákonom č. 245/2008 Z .z. § 150 ods.5 udeľuje dňa :

   

  29. 10. 2018 (pondelok)

   

  riaditeľské voľno žiakom 1. – 9. ročníka.

   

  Riaditeľstvo školy

   

                                                                                                      

                                                                                                       

   

   

                                                   

   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, J. Švermu 6, 07101 Michalovce
  Ul. J. Švermu 6, 07101 Michalovce
 • +421566441640

Fotogaléria