• it akadémia partner
      • V rámci národného projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie naša škola získala v školskom roku 2017/2018 postavenie IT Akadémia partner.
          • VEĽKONOČNÝ BAZÁR

Jar sa nám pripomína každým dňom viac a viac. S jej príchodom sa nezadržateľne blížia aj veľkonočné sviatky a s nimi tradičný Veľkonočný bazár. Tento rok sa uskutoční od 21.3.2024 (štvrtok) v malej učebni nad hlavným vchodom (Drevená dedina). Pozývame všetkých žiakov a zamestnancov školy. Fotografie z ponúkaných výrobkov si môžete pozrieť vo fotogalérii. Kúpou akéhokoľvek výrobku urobíte niekomu radosť a zároveň prispejete na dobrú vec. Výťažok pošleme prostredníctvom nadácie Dobrý anjel opäť tým, ktorí to najviac potrebujú. Ďakujeme.

• Oznam riaditeľstva školy

Riaditeľstvo školy oznamuje, že dňa 20. marca 2024 (streda) sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov
            9. ročníka. Vzhľadom na túto skutočnosť riaditeľstvo školy udeľuje

riaditeľské voľno pre žiakov 5. - 8. ročníka.

Žiaci týchto ročníkov (5. - 8.) sú automaticky vyhlásení z obeda.

Mgr. Ján Džara

• Cesta časom: Rímska ríša ožila na „Dni otvorených dverí”

13. marca sme otvorili dvere histórie a pozvali budúcich prváčikov na vzrušujúcu cestu do Rímskej ríše.
            Spolu so sedemročným Boleriom a jeho učiteľom – tútorom Markom sa deti ocitli v starovekom Ríme a zažili deň plný zábavy a dobrodružstva.
            Rímske kúpele, lukulské hody v dome senátora Túlia, stretnutie s cisármi a vzrušujúce gladiátorské zápasy v Koloseu – to všetko a ešte viac sme pripravili pre našich malých návštevníkov.

Hudba a piesne starovekého Ríma roztancovali budúcich prváčikov.
            V našom výtvarnom stánku si deti nakreslili hlavnú postavu nášho príbehu Boleria, ktorého si odniesli domov ako suvenír spolu so sladkou odmenou. Mamičky sme potešili vyrobenými jarnými kvietkami.
            Náš historik Adam pripravil pútavé rozprávanie o živote a veciach, ktoré využívame v bežnom živote aj dnes a priblížil deťom historické príbehy o používaní prvého príboru až po vznik mydla a zubnej pasty.
            Det

• CUBS + ochrana osobných údajov