Navigácia

 • Malý futbal 3.-4.ročník

  V piatok 2.októbra 2015 sa konala  na multifunkčnom ihrisku ZŠ Okružná súťaž v Malom futbale žiakov 3.-4.ročníka základných škôl " O pohár primátora mesta Michalovce". Hlavným organizátorom bola ZŠ Okružná Michalovce.
   Výsledky našich chlapcov:
  ZŠ J.Švermu- ZŠ Okružná 4:6, ZŠ Školská 7:3, ZŠ Moussona 1:3, ZŠ P.Horova 9:1.
  Skončili na veľmi peknom 3.mieste. Organizátori vyhlásili Lukáša Dorčáka (4.C)

  za najlepšieho brankára. Blahoželáme k úspechu!

 • In Line

  V stredu 30.septembra 2015 sa v športovom areáli ZŠ Moussona v Michalovciach uskutočnila súťaž IN LINE: v šprinte na kolieskových korčuliach žiakov michalovských základných škôl. Išlo o 7.ročník súťaže pod názvom " O pohár primátora mesta". Našu školu reprezentovali:
  Ml.žiačky: Martina Majerníková (6.C) : obsadila veľmi pekné 3.miesto
  Ml.žiaci: Samuel Jakubec (5.C)
  St.žiačky: Sofia Silvia Jakubová (7.A), Šarlota Sabolčáková (7.B), Zina Čurmová (7.C), Alena Jevčáková (7.C)
  St.žiaci:Marko Čihák (8.A), Denis Kontra (7.C), Filip Stanko (7.C)

  Gratulujeme!

 • Medzinárodný úspech

  V medzinárodnej výtvarnej súťaži „ Radosť Európy 2015“, organizovanej Detským informačným centrom v Belehrade, sme dosiahli ďalší skvelý úspech.

  Žiačka Martina Semjanová  2.c , pod vedením pani učiteľky PaedDr. Martiny Tomovčíkovej, obsadila v II. kategórii ( 7-9 rokov ) skvelé 3. miesto.  Do súťaže bolo zapojených množstvo detí z krajín celého sveta. Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutoční dňa 2.10.2015 v Belehrade.

  Srdečne blahoželáme

 • Cezpoľný beh

  V piatok 25.septembra 2015  sa konalo okresné kolo v cezpoľnom behu žiakov a žiačok základných škôl. Jeho dejiskom bolo jazierko Baňa v Michalovciach.Hlavným usporiadateľom bola ZŠ Komenského Michalovce.Našu školu reprezentovali:

  žiaci: Tomáš Čorba, Samuel Dubjak- obaja 9.C, Maroš Ivan (9.B)

  žiačky: Petronela Makšimová (skončila na peknom 6.mieste), Zina Čurmová- obe 7.C, Viktória Makovická (9.B).

 • Aktualizácia údajov

  29. 9. 2015 Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Biela pastelka

  Život so zrakovým postihnutím je spojený s mnohými ťažkosťami. Najvypuklejšími sú pre nevidiacich a slabozrakých ľudí problémy so samostatným pohybom a orientáciou, so získavaním informácií a s vykonávaním činností v domácnosti , akými sú varenie, upratovanie či nakupovanie.

  25.september je hlavným dňom verejnej zbierky Biela pastelka, ktorá je na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Jej výnos slúži na dofinancovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Je to napríklad bezpečná chôdza s bielou palicou, čítanie a písanie Braillovho písma a sebaobslužné činnosti ako varenie, upratovanie, osobná hygiena, komunikačné zručnosti a podobne.

  Aj deti v našej škole s ochotou a láskou prispeli na túto verejnú zbierku.

  Za svoj príspevok do zapečatenej pokladničky dostali spinku v tvare pastelky, čím ochotne prejavili podporu nevidiacim a slabozrakým ľudom.

  Ďakujeme

 • Malý futbal 5.-7.ročník

  Dňa 25.septembra 2015 sa na multifunkčnom ihrisku ZŠ Okružná v Michalovciach konala tradičná športová súťaž v Malom  futbale žiakov 5.-7.ročníka  na umelej tráve. Išlo už o 10.ročník súťaže
   " O pohár primátora mesta Michalovce". Súťažilo 8 základných michalovských škôl, ktoré boli rozdelené do 2 skupín. Výsledky našich chlapcov:
  Skupina B:
  ZŠ Švermu MI- ZŠ Krymská MI 5:4, ZŠ Školská MI 3:3, ZŠ P.Horova MI 4:2.
  V stretnutí o 3.miesto podľahli naši žiaci rovesníkom Osemročného gymnázia Ľ.Štúra  2:5

  Gratulujeme k úspechu a držíme prsty na ďalších športových súťažiach!

 • Otvorenie školského roka 2015/2016

  2. septembra sa na školskom dvore uskutočnilo slávnostné otvorenie školského roka 2015/2016. Stretli sa na ňom učitelia a žiaci, ale aj rodičia prváčikov, ktorí prišli povzbudiť svoje ratolesti. Po krátkom kultúrnom programe zazneli príhovory pani riaditeľky Kobilicovej, pána ministra a viceprimátora mesta MUDr. B. Bančeja.

  Takže začiatok máme za sebou a teraz, hurá, do práce!

 • Začiatok školského roka 2015/2016

  Slávnostné otvorenie školského roka 2015/2016 sa uskutoční dňa 2. septembra 2015 na školskom dvore o 8.30  hod.

 • Moje ľudské práva

  MOJE ĽUDSKÉ PRÁVA - celoslovenská umelecká súťaž už pozná svojich víťazov.

  Umelecká súťaž, vyhlásená Slovenským národným strediskom ľudských práv, bola ďalšou súťažou, v ktorej sa našim žiakom darilo. 

  V 1. kategórii  ( 1.- 4. roč. ) získala 1. miesto žiačka 1.c triedy Laura Frenáková, pod vedením PaedDr. M. Tomovčíkovej.

  V 2. kategórii ( 5. - 9. roč. ) získal 1. miesto žiak 5.c Matúš Tomovčík a 2. miesto žiačka 9.c Viktória Cseryová, obidvaja pod vedením Mgr. Ľ. Bertičovej.

  Srdečne blahoželáme.

 • DETI MAĽUJÚ VOJAKOV

  15.ročník celoslovenskej súťaže "Deti maľujú vojakov", vyhlásenej ministrom obrany Martinom Glváčom a časopisom obrany priniesol našim žiakom úspech. V kategórii mladších žiakov sa na 1. mieste umiestnil Matúš Tomovčík z 5.C ( pod vedením Mgr. Ľ. Bertičovej ) a na 2. mieste sa umiestnila Alexandra Borščová z 3.B ( pod vedením PaedDr. K. Berešíkovej.)

  Dňa 17.júna 2015 sa žiaci zúčastnili slávnostného odovzdávania cien na Vrtuľníkovom krídle v Prešove, kde bol pre nich pripravený bohatý program: obhliadka vrtuľníkov, hangárov, riadenie na vrtuľníkovom trenažéri a pod. Bol to pre nich obrovský zážitok. Viac fotografií na  www.letiskopresov.mil.sk

  Deti maľujú vojakov

 • Exkurzia EVVZ

  21. 6. 2015

  Dňa 19.6.2015 žiaci 5C triedy navštívili " Múzeum vody" /Enviromentálne vodárenské vzdelávacie zariadenie/ v priestoroch Úpravne vody Hrádok v Michalovciach. Expozícia oboznámila žiakov, odkiaľ voda prichádza, kam smeruje, kde končí. Priblížila históriu vzniku vodovodu a kanalizácie v Michalovciach a prácu vo vodnom hospodárstve. Múzeom nás previedol riaditeľ VVS v Michalovciach Ing. Oliver Petrík. Žiaci boli prednáškou a expozíciou nadšení.

 • ĽUDSKÉ PRÁVA OČAMI DETÍ -celoslovenská výtvarno-literárna súťaž

  Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a predseda Rady vlády SR pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť Miroslav Lajčák odovzdával v pondelok 15.júna ceny víťazom výtvarno-literárnej súťaže Ľudské práva očami detí. Jej cieľom bolo podporiť výučbu i verejnú diskusiu o ľudských právach a spoznať, ako vnímajú ľudské práva práve tí najmenší.

  Súťažilo sa v dvoch kategóriách — výtvarná súťaž, ktorá bola určená žiakom 1. stupňa ZŠ a literárna súťaž pre žiakov 2. stupňa ZŠ a osemročných gymnázií. Tohtoročnou témou prác bolo „Moje ja – ja som!“.

  Vo výtvarnej súťaži sa umiestnili aj žiaci našej školy. Žiak 4.C triedy Gabriel Kuriľak svojou prácou „To som ja“ získal 4. miesto. Jeho spolužiačka Karin Petruňová obsadila siedme miesto s prácou „ Zrkadlo budúcnosti“. Vyučujúcou výtvarnej výchovy oboch žiakov je PaedDr. Katarína Berešíková. Žiakom sa venuje od prvého ročníka, a to nielen v čase vyučovacieho procesu, ale aj v popoludňajších hodinách. Dôkazom toho, že sa im darí, svedčia aj umiestnenia na mnohých iných výtvarných súťažiach, ktoré sa konali na celoslovenskej úrovni.

  Súťaž Ľudské práva očami detí  sa koná tretí rok a zapojilo sa do nej 393 základných škôl a osemročných gymnázií, ktoré celkovo poslali 1054 výtvarných prác a 284 literárnych prác. Všetky ocenené práce boli najprv prezentované na slávnostnom odovzdávaní cien v historických priestoroch Palugyayovho paláca v Bratislave. V súčasnosti sú ocenené práce vystavené na zastupiteľských úradoch SR a kultúrnych inštitútoch v zahraničí.

           

   

 • Priateľské stretnutie vo Vyškove

     Žiaci ZŠ, Jána Švermu 6 v Michalovciach reprezentovali svoju školu i mesto v partnerskom meste Vyškov na Morave s ľudovými tancami i piesňami Zemplína.Vystúpili na školskej akadémii ZŠ, Letní pole v dňoch 10. 06 – 12. 06. 2015. Partnerstvo škôl trvá už desaťročie a vzájomné vystúpenia sú obohatením kultúrnych podujatí. Pripravený program našich žiakov hostia a diváci ocenili búrlivým potleskom a vyjadrili nadšenie nad zemplínskymi tancami.

    Učitelia ZŠ

 • Majstrovstvá Slovenskej republiky v atletike žiačok ZŠ

  V stredu 17.júna 2015 sa konali Majstrovstvá Slovenskej republiky v atletike žiačok základných škôl. Dejiskom bol Atletický štadión v Nových Zámkoch.Po víťazstve na krajskom kole našu školu  výborne reprezentovala žiačka 7.C triedy Maxima Renáta Gaľová. V disciplíne beh na 800 metrov obsadila veľmi pekné 6.miesto časom 2:34,58. Blahoželáme k úspechu a držíme prsty na ďalších súťažiach!

 • Malý futbal - O pohár primátora mesta Michalovce

  Na multifunkčnom ihrisku ZŠ Okružná 17 v Michalovciach sa konali turnaje v Malom futbale žiakov michalovských základných škôl " O pohár primátora mesta Michalovce". V utorok 16.6.2015 žiaci 7.-8.ročníka pod vedením učiteľa Mgr.Jozefa Marca obsadili 3.miesto. O deň neskôr si rovnako úspešne  počínali žiaci 1.-2.ročníka pod vedením učiteľa Mgr.Petra Buranovského, keď skončili na peknom 3.mieste. Gratulujeme k úspechom!

 • Celoslovenská súťaž Svätoplukovo kráľovstvo ožíva

  Dňa 5. júna sa v Šintave konalo vyhlásenie výsledkov 6. ročníka celoslovenskej literárno-výtvarnej súťaže Svätoplukovo kráľovstvo ožíva. Záštitu nad touto súťažou  prevzal prvýkrát predseda parlamentu Peter Pelegrini.. Témy boli spoločné pre literárnu i výtvarnú časť súťaže: Posolstvo našich predkov, Slovensko v minulosti a v súčasnosti, Kedysi dávno, Ja a Svätopluk.

  S radosťou konštatujeme, že žiakom našej školy sa vo výtvarnej časti tejto celoslovenskej súťaže veľmi darilo. Výsledky hodnotenia:

  I.kategória:

  1. miesto Hana Hajdučková ( 1.C) vyučujúci PaedDr. Martina Tomovčíková

  Čestné uznanieHugo Hakoš (1.C) vyučujúci PaedDr. Martina Tomovčíková

  II. kategória:

  1.miestoGabriel Kuriľak (4.C) vyučujúci PaedDr. Katarína Berešíková

  3. miestoKarin Petruňová (4.C) vyučujúci PaedDr. Katarína Berešíková

  III. kategória:

  3. miestoMatúš Tomovčík (5.C)  vyučujúci Mgr. Ľudmila Bertičová

  Srdečne blahožeáme!

  Všetky víťazné práce si môžete pozrieť tu:

  http://www.zssintava.edu.sk/index.php/svatoplukovo-kralovstvo/11-svatoplukovokralovstvo/70-svatopluk-6-rocnik

 • Školský poznávací výlet v Poľsku

  V dňoch 2.6. – 4.6. 2015 sa žiaci našej školy zúčastnili školského poznávacieho výletu v Poľsku. Prvý deň prešli bránami koncentračných táborov Auschwitz a Birkenau, kde sa oboznámili s neľahkými osudmi väzňov. Druhý deň si prezreli krásy soľnej bane vo Wieliczke. Ochutnali, či je soľ ozaj slaná a popritom si vypočuli zaujímavosti o tejto bani. Neodmysliteľnou súčasťou tohto výletu bola aj prehliadka Krakowa, jeho opevnenia a pamiatok, vrátane kráľovského sídla Wawel. Počasie nám prialo, tak sme si okrem suvenírov domov priniesli aj krásne fotografie a milé spomienky.

 • Krása ukrytá v rozprávkach

  Úspech v celoslovenskej výtvarnej súťaži " Krása ukrytá v rozprávkach "

  V celoslovenskej výtvarnej súťaži " Krása ukrytá v rozprávkach" sme dosiahli ďalší úspech. Žiak 5.c Matúš Tomovčík pod vedením p. uč. Ľ. Bertičovej získal ocenenie v súťaži vyhlásenej občianskym združením Spoločnosť Slovensko-indického priateľstva, pod záštitou indického veľvyslanca, jeho excelencie Shri Param Jit Mann.  Pán veľvyslanec osobne odovzdal ceny na slávnostnom vyhodnotení a otvorení vernisáže dňa 28.5.2015 v Prešove.

  Viď fotoalbum

 • Viacboj všestrannosti

  9. 6. 2015

  Žiaci 1.- 3. ročníka našej školy sa dňa 9.6.2015 zúčastnili súťaže vo viacboji všestrannosti " O pohár primátora mesta Michalovce " na ZŠ, J.A. Komenského 1. Súťaž absolvovalo spolu 24 žiakov. 4.členné družstvá chlapcov a dievčat súťažili v jednotlivých disciplínach za svoj ročník. Žiaci získali niekoľko pekných umiestnení.

  Kategória  1. ročník : Hanka Hajdučková (1.C) - 2.miesto v behu na 300 m,

      Karin Čverčková (1.C) - 2.miesto v behu na 30 m,

      Hugo Hakoš (1.C) - 3.miesto v skoku do diaľky z miesta

  Kategória  2. ročník : Slavo Badžo (2.C) - 3.miesto v hode kriketovou loptičkou,

      Barbora Sabovová (2.A) - 1.miesto v skoku do diaľky z miesta, 1.miesto v hode kriketovou loptičkou,

      Noel Gulika (2.A) - 3.miesto v šplhu na tyči, 3.miesto v skoku do diaľky z miesta, 1.miesto v behu na 300 m,

      Adam Gomboš (2.A) - 2.miesto v skoku do diaľky z miesta

  Kategória 3. ročník :  Karolína Horňáková (3.A) - 2.miesto v behu na 50 m,

      Nikola Štefaniková (3.C) - 2.miesto v šplhu na tyči.

  Celkové umiestnenie : 1. ročník - 3. miesto

        2. ročník - 2. miesto

        ZŠ, J.Švermu 6 - 3. miesto

  Blahoželáme k úspechu ! wink

   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, J. Švermu 6, 07101 Michalovce
  Ul. J. Švermu 6, 07101 Michalovce
 • +421566441640

Fotogaléria