Navigácia

 • Volejbal dievčat

  Základná škola Zalužice usporiadala v stredu 16. 4. 2014 v miestnej telocvični  Veľkonočný volejbalový turnaj žiačok ZŠ. Naše dievčatá na turnaji nenašli premožiteľa a postupne zvíťazili nad rovesníčkami ZŠ Pavla Horova Michalovce a nad domácou  základnou  školou Zalužice. O prvenstvo na turnaji  a pekný úspech sa postarala víťazná zostava: Mariana Furdová(9.A), Katka Pazderáková, Ema Kostovčíková- obe 9.C, Alexandra Lacková(8.B), Simona Medviďová, Ivana Sabová, Emma Čurmová-všetky 8.C, Diana Novotná, Lucia Kováčová, Katka Paulová- všetky 8.D

  učiteľka: Mgr. Štefánia Balogová

 • Prijatie u primátora mesta

  Primátor mesta, Viliam Zahorčák, prijal v stredu (16. 4. 2014) na pôde Mestského úradu v Michalovciach žiačky ZŠ, J. Švermu 6 za výbornú reprezentáciu školy a mesta na Majstrovstvách Slovenska v stolnom tenise žiačok základných škôl. Medzi ocenenými boli Jana Terezková, Dáša Šinkarová – obe 6. C., Monika Šinkarová – 3. A., Viktória Ivanová – 8. D., riaditeľka školy Mgr. Yvonne Kobilicová a učiteľ telesnej výchovy Mgr. Erik Anguš. Všetci sa podpísali do kroniky mesta a z rúk pána primátora si prevzali spomienkové darčeky. Pamiatkou na túto príjemnú udalosť  bolo v závere stretnutia spoločná fotografia s pánom primátorom.

 • Volejbalový turnaj

  V telocvični našej školy sa v dňoch 10. - 14. 4. 2014 uskutočnil tradičný Veľkonočný volejbalový turnaj dievčat. Hralo sa systémom " každý s každým" v skupine dievčat 8. roč. a v skupine dievčat 9. roč. Potom triedy, ktoré sa umiestnili v skupine na 2.mieste sa stretli v zápase o 3.miesto a víťazky jednotlivých skupín vo finále o celkové prvenstvo na turnaji. Jednotlivé stretnutia sa odohrali v priaznivej športovej atmosfére a mali solídnu športovú úroveň. Konečné poradie na volejbalovom turnaji:
  1. miesto: žiačky 9.C, na 2. mieste skončili dievčatá 8.C, 3. miesto obsadili dievčatá 8.B, 4. miesto patrí 9.A.
  Jednotlivé stretnutia organizovali a rozhodovali p. uč. Mgr. Štefánia Balogová a Mgr. Erik Anguš.

  Tešíme sa na ďalší ročník a podobné športové podujatia.

 • VEĽKONOČNÝ BAZÁR

  V dňoch 1. - 8.4.2014 sa vo vestibule školy uskutočnil Veľkonočný bazár. Žiaci navštevujúci záujmový útvar Šikovné ruky ponúkali svoje výrobky. Najväčší záujem bol o chutné perníky. Tak ako pred Vianocami, aj teraz sa nám podarila dobrá vec. Nadácii Dobrý anjel pošleme opäť sumu 210,- eur. Ďakujeme!

 • Pytagoriáda žiakov 6. až 8. ročníka

  Dňa 19.marca 2014 sa na IV. Základnej škole v Michalovciach uskutočnilo okresné kolo Pytagoriády pre žiakov 6., 7. a 8.ročníka. 
  1.miesto v okrese získal Samuel Kincel z VIII.C triedy a na 2. mieste sa umiestnila Veronika Pénzešová z VIII.C. Matej Berešík z VIII.C sa skončil ôsmy. Gratulujeme!
 • Fyzikálna olympiáda - okresné kolo

  7. 4. 2014

   Na okresnom kole fyzikálnej olympiády úspešne reprezentovali našu školu žiaci v ktg. F ( 8. ročník ):

  Samuel Kincel - 1. miesto,

  Andrea Boreková - 4. miesto, 
   
  v ktg. E ( 9. ročník ): 
   
  Katarína Skopalová - 3. miesto a
   
  Sára Belejová - 4. miesto.
   
  Blahoželáme.
   
                                                                                                                                       RNDr. Renáta Kincelová  
 • Okresné kolo olympiády z chémie

  27. 3. 2014

  Základná škola J. Svermu 6 v Michalovciach zorganizovala v školskom roku 2013/2014 50. ročník okresného kola chemickej olympiády kategorie D, pre okresy Michalovce a Sobrance. Do súťaže sa prihlásilo 16 žiakov za okres Michalovce a 5 žiakov  za okres Sobrance. Okresného kola sa zúčastnili aj žiačky našej školy Katarína Skopalová - obsadila 1. miesto a Lenka  Marková - obsadila 3. miesto. Gratulujeme a prajeme úspech na krajskom kole.

  Tu sú zverejnené výsledkové listiny michalovského a sobraneckého okresu.

  Mgr. Ján Džara

 • ÚSPECH NA MAJSTOVSTVÁCH SLOVENSKA V STOLNOM TENISE

  Dňa 27.a 28.marca 2014 bola Krupina dejiskom Majstrovstiev Slovenska v stolnom tenise žiačok základných škôl. Jednotlivé zápasy sa odohrali v miestnej  telocvični A.Sládkoviča. Naše dievčatá si vybojovali postup na tento turnaj po víťazstve na krajskom kole v Košiciach. Úvodný deň po vyžrebovaní sa v  skupine A v 1.stretnutí stretli proti svojim rovesníčkam ZŠ Sekule(zástupca Trnavského kraja) a zvíťazili v pomere 4:3. V ďalšom zápase svojej skupiny porazili dievky ZŠ Považská Bystrica (Trenčianský kraj) 4:3. Na ďalší deň si poradili v semifinále nad východniarskym rivalom  ZŠ Vyšný Žipov (Prešovský kraj) 4:1. Až vo finále našli premožiteľa, víťazky ZŠ Tvrdošín (Žilinský kraj) 1:4. Našu škole výborne reprezentovali Jana Terezková, Daša Šinkarová- obe 6.C a Monika Šinkarová- 3.A pod vedením učiteľa telesnej výchovy Mgr.Erika Anguša. Konečné 2.miesto na turnaji je skvelým úspechom. Gratulujeme!

 • Minifutbal 1.-4. ročník

  Dňa 1.4.2014 sa na pôde ZŠ, Okružná 16 v Michalovciach konalo okresné kolo žiakov 1.- 4. v " minifutbale ". Naši chlapci sa po víťazstve v základnej skupine prebojovoali do finále. V napínavom finálovom zápase tesne prehrali so žiakmi Gymnázia Ľ.Štúra, 2:3. Chlapci podali vynikajúce výkony a svojou bojovnosťou získali pekné 2.miesto. Futbalistom prajeme ešte veľa strelených gólov a pekných športových úspechov !

   

   

                        

 • Posedenie pri knihách Kristy Bendovej

  31. 3. 2014

  Keď sa povie marec, mnohým ľuďom sa okamžite vybaví asociácia – mesiac kníh. Práve táto predstava sa už tradične spája v triede pani učiteľky Tóthovej s menom slovenského spisovateľa pre deti.

  27. marca 2014 si pozvali žiaci 3.C triedy do svojich priestorov rodičov, starých rodičov aj súrodencov, aby im priblížili tvorbu spisovateľky Kristy Bendovej. Tá zavítala do triedy tiež, spolu s Jožkom Pletkom, žiakmi z knihy Bola raz jedna trieda, ako aj s postavami knihy Opice z našej police. Spolu s postavami sa zabavili i zarmútili. Úsmevy na tvárach prítomných vyvolal hlavne veselý opičiak Fricko, ale tiež predstava čo by bolo, keby na svete nebolo písmeno A. Všetci zúčastnení spolu strávili príjemné chvíle, ktoré ukončila triedna učiteľka odovzdaním Pamätného listu každému žiakovi a občerstvením.

   

   

 • MAREC – MESIAC KNIHY

  Aktivity v školskej knižnici:

  • „Kniha a ja“ triednické hodiny v priestoroch ŠK, tvorivé dielne,

  • beseda s regionálnou spisovateľkou Elenou Elekovou ( žiaci 7. ročníka),

  • čítanie na pokračovanie ŠKD,

  • „Posedenie pri knihách Kristy Bendovej“ (posedenie žiakov a rodičov 3.c, 27.marec 2014),

  • Čitateľský maratón – 1. stupeň, 

  • 8.ročník akcie „Daruj knihu škole“ (dobrovoľná zbierka kníh do ŠK),

  • 6. ročník akcie „Podvečer s Pavlom Dobšinským a slovenskou rozprávkou“ (akcia rodičov a žiakov 1.b, 

  marec 2014), 

  • počúvanie ukážok literárnych textov z CD – 2.stupeň,

  • netradičné hodiny literatúry v priestoroch ŠK – 2.stupeň,

  • besedy o prečítaných knihách – 1. stupeň, 

  • V rozprávke – 2. ročník výtvarnej súťaže na 1. stupni,

  • výstavka kníh spojená s predajom najnovších knižných noviniek (18.marca – 25.marca),

  • 5.ročník akcie „Trieda daruje knihu“ (darovanie nových kníh s venovaním do ŠK – triedne kolektívy).

  Mgr. Lenka Nižníková

 • Stretnutie so spisovateľkou Elenou Elekovou

  Žiaci 7. roč. sa v rámci hodiny literatúry a aktivít spojených s mesiacom marec zúčastnili 

  obohacujúcej besedy so spisovateľkou nášho regiónu, Elenou Elekovou - víťazkou súťaže Mám talent 

  2011, v kníhkupectve BOOKS v Michalovciach. Žiaci našej školy mali možnosť bližšie spoznať tvorbu 

  a život spisovateľky, jej inšpirácie, záujmy i bežný život. Autorka sa dokonca podelila o svoju čerstvo 

  napísanú poviedku pre deti a mládež, ktorá ešte viac rozprúdila u žiakov záujem o písané slovo a jeho 

  význam v bežnom živote. Mgr. Mária Gerová.

 • Škola v prírode na lyžiach

  Vo februári sa žiaci 2., 3. a 4. ročníka zúčastnili Školy v prírode na lyžiach v krásnom prostredí Slovenského raja. Počas piatich dní získali základné pohybové zručnosti na lyžiach pod vedením PaedDr. M. Tomovčíkovej, PaedDr. K. Berešíkovej a Mgr. P. Buranovského .  Veríme, že si žiaci priniesli skvelé zážitky a chuť ďalej sa v lyžovaní zdokonaľovať.
  PaedDr. Martina Tomovčíková
 • SÚŤAŽ LIDL

  Spoločnosť LIDL vyhlásila pre školy súťaž v zbere PET fliaš. Ceny sú lákavé. Prvé miesto: multifunkčné športové ihrisko v hodnote 80 000 €, druhé miesto multifunkčné ihrisko v hodnote 55 000 €, tretie multifunkčné športové ihrisko v hodnote 35 000 €, 4. – 7. rekonštrukcia už existujúcich športových plôch v hodnote 10 000 €.

  Verím, že nikto z učiteľov a žiakov nebude váhať zapojiť sa.

  Čo máme urobiť, aby sme boli úspešní? Predovšetkým zbierať PET fľaše. Tie však nesmú byť zrolované, pokrčené.

   

  Milí žiaci, do 17.2.2013 ich noste, prosím, do školy a odovzdajte triednym učiteľom. Poproste aj susedov, príbuzných a známych, aby ich bolo čo najviac.

  Od 17.2.2014 do 16.3.2014 do nákupného centra LIDL. Tam ich vložíte do automatu, ktorý vám vydá o tom potvrdenie. Toto potom donesiete triednemu učiteľovi. Ale pozor! Na bloku musia byť uvedené iba odovzdané PET fľaše. Ak tam bude uvedená napr. aj sklenená fľaša, doklad je neplatný.

   

  Verím, že dielo sa nám podarí a výhra bude naša. S chuťou teda do zbierania!

   

 • Aktualizácia údajov

  28. 1. 2014 Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry – okresné kolo

  Základná škola, J. Švermu 6 v Michalovciach zorganizovala v školskom roku 2013/2014 6. ročník okresného kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry v kategórii C ( žiaci 8. a 9. ročníka ZŠ a žiaci 3. a 4. ročníka osemročných gymnázií). Do súťaže sa prihlásilo 18 žiakov, víťazov školského kola Olympiády zo SJL, zo 17 základných škôl a jedného osemročného gymnázia okresu 
  Michalovce. Dňa 13. decembra si súťažiaci zmerali svoje sily v písomnej časti (práca s textom a transformácia textu) a v ústnej časti (rečnícky prejav). Prehĺbili si získané vedomosti v slovenskom jazyku a literatúre, komunikačné zručnosti a kreatívne schopnosti v materinskom jazyku. Počas súťaže bol dodržaný časový harmonogram a Metodicko-organizačné pokyny OSJL pre príslušný školský rok.
  V súťaži sa na prvom mieste umiestnila žiačka Kristína Štafurová (ZŠ, Okružná 17, Michalovce) 48 bodov – 87,27%, druhé miesto obsadila žiačka Dominika Mihaľová (ZŠ, Školská 2, Michalovce) 47 bodov – 85,45% a tretie miesto získala Ráchel Verbovská (ZŠ, Krymská 5, Michalovce) 45 bodov – 81,81% . 
   Celková percentuálna úspešnosť všetkých súťažiacich - 62,63 %. Výsledková listina je zverejnená tu.Víťazi si odniesli knižné a vecné odmeny a výborný pocit z dosiahnutého umiestnenia. Žiačka Kristína Štafurová - víťazka okresného kola nás bude reprezentovať dňa 7. 2. 2014 na krajskom kole Olympiády zo SJL v Košiciach. 
   
   Mgr. Lenka Nižníková
 • Memoriál Jozefa Marcina

  Dňa 12.decembra 2013 sa v telocvični našej školy uskutočnilo vyhodnotenie tradičného basketbalového turnaja - 7.ročník:  "Memoriálu Jozefa Marcina". Jozef Marcin pôsobil na našej škole ako učiteľ telesnej výchovy a zástupca školy. Bol známym basketbalovým funkcionárom a rozhodcom. Veľa voľného času venoval tejto prekrásnej loptovej kolektívnej hre.

  Turnaj sa hral systémom "každý s každým" a víťazi jednotlivých skupín sa stretli vo finále o celkového víťaza turnaja. Tabuľka: Žiačky 8.ročníka: 1.miesto - 8.C, 2.miesto - 8.D, 3.miesto - 8.B a 4.miesto - 8.A.

  Žiačky 9.ročníka: 1.miesto - 9.C, 2.miesto - 9.B a 3.miesto - 9.A. Vo finálovom stretnutí porazili dievčatá 9.C svoje súperky z triedy 8.C   12:0.

  Žiaci 8.ročníka: 1.miesto 8.C, 2.miesto 8.B, 3.miesto 8.A a 4.miesto 8.D.

  Žiaci 9.ročníka: 1.miesto 9.C, 2.miesto 9.A a 3.miesto 9.B.

  Vo finále si zmerali sily žiaci 9.C proti 8.C. Úspešnejší boli deviataci, keď zdolali ôsmakov 11:0.

  Na slávnostnom vyhodnotení boli mladí športovci ocenení diplomami a vecnými cenami. Víťazné kolektívy si od pani riaditeľky Mgr.Y.Kobilicovej a p.Marcinovej prevzali zlaté medaily.

  Na záver v exibičnom stretnutí proti sebe nastúpili výbery 8. a 9. ročníka. Všetci sa tešíme o rok na 8.ročník tradičného basketbalového turnaja na našej škole!

 • Betlehem nielen michalovský, ale aj slovenský unikát.

  Na Mikuláša detské očká žiaria šťastím. Veď takmer všetky štedro obdarúva. Žiaci ZŠ na Ulici Jána Švermu 6 v Michalovciach mali tohto roku  radosť dvojnásobnú. Z rúk pána Angeloviča, komisára slovenských rekordov,  pani riaditeľka Mgr. Yvonne Kobilicová prevzala certifikát, ktorý je dôkazom, že betlehem zhotovený technikou papierového pedigu  je slovenským unikátom a právom mu patrí miesto v Slovenskej knihe rekordov. Jeho rozmery sú úctyhodné:  5 m x 2,1 m, najvyššia postava má výšku 1,75 m.

  Žiaci pod vedením pani učiteľky Mgr. Ľudmily Bertičovej ho pre všetkých Michalovčanov zhotovili s láskou. Odpadovému materiálu, starým telefónnym zoznamom,  z ktorých je zhotovený, vdýchli nový život.

  Veríme, že každý, kto navštívi centrum nášho krásneho mesta, nevynechá vestibul MsÚ, kde sa betlehem nachádza, chvíľu postojí, ocení šikovnosť, zručnosť našej najmladšej generácie i krásu v „odpade“ ukrytú. 

  PROJEKT SA USKUTOČNIL VĎAKA FINANČNEJ PODPORE MESTA MICHALOVCE.

 • Mikuláš

  Dlho očakávaný Mikuláš k nám konečne zavítal! A nie sám!

  Prišiel v sprievode anjelikov i zúrivo vyzerajúcich čertov. Chodilo sa mu ťažko. Veď jeho noša bola plná darčekov. Ušlo sa každému. Dobrým rozdával sladkosti, nezbedníkom čerti nadelili zopár uhlíkov. Naprázdno neobišli ani páni učitelia či pani učiteľky, tety kuchárky, upratovačky a ostatní zamestnanci školy. Sviatočnú atmosféru dotvoril program, ktorý pripravili žiaci 8.C s triednou učiteľkou Mgr. Valériou Szabóovou.

   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola, J. Švermu 6, 07101 Michalovce
  Ul. J. Švermu 6, 07101 Michalovce
 • +421566441640

Fotogaléria